Elki betonowe

elki betonowe

Dlaczego o murach oporowych mówi się także, że są to elki betonowe? Zawdzięczają to one swojemu kształtowi, którym przypominają literę „L”. Warto pamiętać o tym, że tego rodzaju prefabrykaty budowlane możemy nabyć zarówno nowe, jak i używane – pozyskane na przykład z rozbiórki jakiejś konstrukcji. Należy jednak mieć przy tym świadomość tego, że to nowe elki betonowe będą bardziej wytrzymałe, ponieważ te używane służyły już krótszy lub dłuższy czas, który w jakiś sposób odbił się na ich stanie. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę również na to, że decydując się na zakup nowych murów oporowych, możemy nabyć je w dokładnie takich rozmiarach, jakich potrzebujemy, z kolei poszukiwania odpowiadających nam rozmiarem używanych elek betonowych niekoniecznie muszą zakończyć się sukcesem. Za używanymi elkami betonowymi przemawia jednak cena, która jest sporo niższa, aniżeli w przypadków murów oporowych nowych.

elki betonowe prefabrykowaneWracając jeszcze do kwestii wymiarów murów oporowych, mamy tutaj naprawdę duży wybór. Elki betonowe mają wysokość od 100 do 320 centymetrów, są grube na 15 centymetrów, a szerokie na 95 centymetrów. Tzw. stopa ma długość 115 centymetrów. Wystarczy krótki rzut oka na te wymiary, by bez powątpiewania stwierdzić, iż gwarantują one oczekiwaną solidność muru. W przypadku jakichkolwiek problemów bądź też wątpliwości związanych z doborem odpowiednich elek betonowych do konkretnych potrzeb, zawsze można skonsultować się z naszymi pracownikami, którzy służą swoją wiedzą i fachową poradą. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – to najszybsza droga komunikacji. Oprócz sprzedaży murów oporowych – elek betonowych nowych i używanych, prowadzimy również skup używanych prefabrykatów. Zajmujemy się także budową boksów betonowych, do których wykorzystywane są właśnie elki betonowe. Zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą elek betonowych oraz do kontaktu w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań odnośnie naszej oferty bądź doboru odpowiednich prefabrykatów. 

Trudno jest w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie przestrzeń pozbawioną infrastruktury drogowej. Wydeptane ścieżki czy gruntowe drogi coraz częściej przechodzą w zapomnienie, zastępowane przez beton czy też asfalt, które na dobre i od dawna rozgościły się w większości miejsc na świecie. Twarda droga to nasza wygoda i szybki, a zarazem bezpieczny transport. Rozwiązania stosowane w wąsko rozumianym budownictwie nierzadko znajdują zastosowanie również poza nim. Tak jest na przykład w przypadku murów oporowych, które nierzadko oprócz budowniczych, wykorzystują również architekci i projektanci ogrodów. Mury oporowe, znane również jako elki betonowe mają swoje główne zadanie, którym jest przeniesienie na grunt naporu danej konstrukcji, którą wzmacniają. Oczywiście można takie mury wykonać samemu, jednak zdecydowanie bardziej usprawni pracę zakup prefabrykowanych elek, o których jakości i wytrzymałości możemy być przekonani.