Płyty ażurowe

płyty ażurowePrefabrykaty betonowe są prawdziwym ułatwieniem dla wszystkich, którzy wykonują prace budowlano-drogowe, nie tylko zawodowo, ale również doraźnie, na własne potrzeby. Znacznie przyspieszają przebieg prac i świetnie sprawdzają się przy inwestycjach tymczasowych (ale tych stałych również). Można je również zastosować jako efektywne rozwiązanie na względnie małej przestrzeni. Zazwyczaj prefabrykaty betonowe mają więcej niż jedno zastosowanie, co czyni je produktami bardzo uniwersalnymi. Ich zaletą jest również możliwość wielokrotnego ich wykorzystywania. Do szerokiej grupy prefabrykatów betonowych zaliczają się między innymi płyty ażurowe, których nazwa być może nic nie powie osobom niezorientowanym w temacie, jednak tak naprawdę każdy z nas zetknął się z nimi w swoim życiu niejednokrotnie, gdyż są one dosyć popularnym, a przy tym estetycznym elementem kształtowania przestrzeni. Najczęstszym wykorzystaniem płyt ażurowych są umocnienia skarp, nierzadko również wykłada się nimi brzegi rzek, stawów czy jezior.

Coraz częściej płyty ażurowe są również wykorzystywane do wykładania parkingów – niekiedy płytami ażurowymi wykłada się całe parkingi, a czasami jedynie miejsca parkingowe. Dosyć częstym zastosowaniem płyt ażurowych jest także wykorzystywanie ich do wykonywania podjazdów, na przykład od bramy posesji do garażu. Generalnie obowiązuje jedna zasada: płyty ażurowe stosuje się tam, gdzie natężenie ruchu jest niewielkie. To właśnie sprawia, że wykłada się nimi parkingi, podjazdy czy chodniki – ruch oraz nacisk na podłoże jest tam nieduży. Płyty ażurowe często wybierane są również przez projektantów ogrodów czy parków – w ich otworach może wyrosnąć trawa, dzięki czemu często są one stosowane jako nawierzchnia parkowych alejek – ścieżka wyłożona płytą ażurową jej wówczas mocniej wtopiona w zieleń, a jednocześnie można z niej spokojnie i bezpiecznie korzystać w czasie opadów atmosferycznych. W naszej firmie możecie Państwo nabyć różne rodzaje płyt ażurowych.

płyty ażurowe prefabrykowaneBy dobrać płyty ażurowe odpowiednie do Państwa potrzeb, a także we właściwej ilości w stosunku do rozmiarów planowanej przez Państwa inwestycji, możecie skontaktować się z nami. Telefonicznie lub mailowo chętnie udzielimy profesjonalnych porad z zakresu płyt ażurowych oraz pozostałych prefabrykatów betonowych znajdujących się w naszej ofercie, doradzimy najlepsze rozwiązania dla Państwa inwestycji i odpowiemy na wszelkie pytania. Dane kontaktowe znajdują się w osobnej zakładce na naszej stronie internetowej. Oferujemy nowe oraz używane prefabrykaty betonowe, a także zajmujemy się skupem prefabrykatów używanych oraz tych zakupionych u nas, po zakończeniu inwestycji. Gwarantujemy Państwu atrakcyjne ceny, szeroki wybór oraz dowóz zamówionego asortymentu pod wskazany przez Państwa adres na terenie całej Polski, bez względu na wielkość zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.