Plyty betonowe

płyty betonoweW niedużych miejscowościach, na wsiach bądź na przedmieściach częstym problemem, zwłaszcza w miejscach, w których pojawiła się nowa zabudowa mieszkaniowa, jest brak dojazdu do posesji. Wynika to z tego, że jedynymi drogami są drogi gruntowe, które często po opadach śniegu lub deszczu stają się całkowicie nieprzejezdne. Nie zawsze jednak istnieją środki wystarczające na budowę dróg o nawierzchni bitumicznej, dlatego też w takich sytuacjach zwykle radzono sobie inaczej i sposób ten przetrwał do dziś. Do utwardzenia drogi wykorzystuje się wówczas plyty betonowe, które są tańszą alternatywą dla rozwiązań takich jak asfalt, a pozwalają uzyskać optymalny efekt i – co najważniejsze – umożliwiają poruszanie się po drodze pojazdom samochodowym w każdych warunkach pogodowych. W zależności od możliwości – czasowych lub finansowych, albo jednych i drugich – płytami drogowymi wykłada się cała powierzchnię drogi lub tylko układa się je tak, by wytyczyć nimi tor jazdy dla pojazdów dwuśladowych – utwardzone są tylko dwa równoległe do siebie pasy, których odległość od siebie wynosi tyle, ile przeciętna odległość kół jednej osi w samochodzie osobowym.

Jest to, jak nietrudno się domyślić, rozwiązanie jeszcze tańsze, ponieważ wymaga zastosowania dużo mniejszej ilości płyt drogowych. Istotną kwestią związaną z wykorzystywaniem płyt drogowych w celu utwardzania dróg, jest to, że niekoniecznie potrzebujemy do tego celu fabrycznie nowych płyt. Plyty betonowe używane najczęściej są pozyskiwane z rozbiórek tymczasowych dróg, parkingów itp. Oczywiście nie każda używana drogowa płyta betonowa nadaje się do ponownego użytku. Wszystko zależy od tego, ile czasu wcześniej była w eksploatacji, w jaki sposób była używana, w jakim celu – to główne czynniki, które pozwalają na określenie stanu używanej płyty i jej zdatności do dalszej eksploatacji. Niewątpliwie jednak używane plyty betonowe mają zaletę, której nie sposób przeskoczyć – niską cenę. Nasza firma zajmuje się sprzedażą nowych oraz używanych płyt drogowych. Poza płytami betonowymi w naszej ofercie znajdują się również inne prefabrykaty betonowe. Oprócz tego zajmujemy się również skupem płyt używanych.

płyty betonowe prefabrykowaneMożecie Państwo również skorzystać z innych naszych usług, do których zalicza się między innymi rozbiórka dróg, placów czy parkingów wykonywanych z płyt betonowych i płyt jumbo lub też budowa boksów z murów oporowych. Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Dodatkowe informacje, a także fachową poradę odnośnie prefabrykatów betonowych takich jak plyty betonowe możecie Państwo uzyskać, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo. Jest to najszybsza i najprostsza metoda kontaktu z nami, a niezbędne dane kontaktowe znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „Kontakt”. Informujemy, że wszystkie zamówione w naszej firmie prefabrykaty betonowe dowozimy na wskazany adres na terenie całej Polski, przy każdej wielkości zamówienia.