Płyty jomb

płyty jombUtwardzenie drogi, placu czy parkingu, utworzenie drogi tymczasowej, bądź też umocnienie skarpy to zadania, do których w każdym przypadku jest jedno najlepsze rozwiązanie. Mowa o jednym z rodzajów płyt drogowych, znanym jako płyty jomb. Nazwa ta może brzmieć dość obco i nic nie mówić komuś, kto nie jest specjalnie obeznany w temacie prefabrykatów betonowych, ale wystarczy wspomnieć, że są to płyty wielootworowe, by nawet laik skojarzył, jak one wyglądają. Płyty jomb znajdują szerokie zastosowanie, które pokrótce zostało opisane już na początku, możemy jednak bliżej i bardziej szczegółowo przyjrzeć się tym kwestiom. Płyty te są doskonałe wszędzie tam, gdzie potrzebne jest utwardzenie powierzchni, a tym samym przystosowanie jej do ruchu pojazdów samochodowych, wywołujących średniej wielkości nacisk na nawierzchnię. Chociaż na dłuższą metę jazda po nich nie należy do najwygodniejszych, to jednak w niektórych miejscach trudno o inną możliwość.

Najlepiej sprawdzają się na krótkich dystansach, utwardzając na przykład dojazd od bramy posesji do garażu – nie odczujemy wówczas w trakcie jazdy nierówności spowodowanych otworami w płytach. Często zdarzają się również parkingi, do których wyłożenia użyto właśnie płyty jomb. Wreszcie, głównie w niedużych miejscowościach i wsiach zdarzają się drogi wyłożone tymi wielootworowymi płytami, jako tańsza alternatywa dla drogi asfaltowej oraz lepsza alternatywa dla drogi gruntowej. Jak już wspomniano, tego rodzaju płyty drogowe wykorzystuje się również do wykonywania umocnień skarp. W naszej ofercie znajdziecie Państwo płyty jomb zarówno nowe, jak też używane. Warto zastanowić się nad zastąpieniem płyt nowych płytami używanymi, ponieważ w znaczący sposób wpłynie to na obniżenie kosztów inwestycji. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie mamy oczekiwania względem płyt – do jakich celów mają służyć, jak długo i w jaki sposób będą eksploatowane; oraz od samego ich stanu – płyty używane mogą być w różnym stanie, który również jest zależny od ich wcześniejszej eksploatacji, ale także od tego, w jaki sposób prowadzona była rozbiórka na terenie, na którym były wykorzystywane.

płyty jomb drogoweNa jakość i trwałość płyt jomb, niezależnie już od tego, czy mówimy o płytach nowych, czy o używanych, wpływa także to, z jakiego zostały wykonane materiału. Wykwalifikowani pracownicy naszej firmy chętnie posłużą Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem i pomogą w wyborze odpowiednich do Państwa potrzeb płyt, a także rozwieją wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno omawianych produktów, jak również innych prefabrykatów betonowych. Nasza firma, sprzedaje płyty jomb nowe oraz używane, a oprócz tego zajmuje się także skupem płyt używanych. Ponadto służymy naszą pomocą przy rozbiórkach dróg, parkingów i placów wykonanych z płyt drogowych. Jeśli zakupiliście Państwo u nas prefabrykaty betonowe, możemy je od Was odkupić po zakończeniu waszej inwestycji.