Płyty jumbo

płyty jumboNie wszędzie mamy ten komfort, że możemy jeździć samochodem po asfaltowych drogach. Często zdarza się, że, zwłaszcza na wsiach, latami jeździ się po drogach gruntowych, mimo skarg mieszkańców korzystających z tychże dróg na co dzień. Czasem dopiero kiedy zaludnienie wsi się zwiększy, zarządca drogi postanawia ją utwardzić. Gminy często nie mają wystarczających środków na budowę dróg asfaltowych, dlatego też stosowane są w takich sytuacjach inne rozwiązania, które znacząco zwiększą komfort poruszania się po drodze, a jednocześnie zminimalizują koszty, dając jednak w przyszłości możliwość udoskonalenia drogi. Często stosowanym rozwiązaniem są płyty jumbo. Są to płyty wielootworowe, więc poruszanie się po nich samochodem nie jest tak przyjemne jak po drodze asfaltowej, jednak bez wątpienia jest to lepsze niż jazda po drodze gruntowej, która po opadach deszczu czy śniegu może stać się wręcz nieprzejezdna.

Płyty jumbo, gdy stosowane są do utwardzenia dróg, są układane na całej szerokości drogi, ale równie często spotykanym rozwiązaniem jest ułożenie ich tylko w ten sposób, że wyznaczają one tor poruszania się pojazdów dwuśladowych, a pozostała część drogi pozostaje gruntowa (tzn. z płyt układa się dwa równoległe pasy, między którymi odstęp wynosi przeciętną odległość kół jednej osi samochodu osobowego). Drogi ułożone z płyt jumbo czasem są rozwiązaniem stałym, ale zdarza się również, że jest to rozwiązanie tymczasowe, stosowane na przykład dla zwiększenia komfortu kierowców w czasie rozległych remontów dróg. Płyty jumbo są także często wykorzystywane do utwardzenia parkingów – w takich sytuacjach wykładane nimi są albo całe powierzchnie parkingów, albo jedynie miejsca parkingowe. Wreszcie płytami takimi zabezpiecza się skarpy. Nie ulega wątpliwości, że płyty jumbo mają tą przewagę nad innymi rozwiązaniami umożliwiającymi utwardzanie dróg, że są relatywnie tanie.

płyty jumbo drogoweChcąc utwardzić drogę za pomocą płyt jumbo, nie musimy koniecznie kupować nowych płyt, ponieważ używane równie dobrze spełnią swoje zadanie, co zależy jednak od ich stanu, na który wpływa to jak długo oraz w jaki sposób były wcześniej eksploatowane, a także to, w jaki sposób zostały rozebrane. Nasza firma zajmuje się sprzedażą zarówno nowych, jak również używanych płyt jumbo. Zamówione u nas materiały dostarczamy klientom na wskazane przez nich miejsce na terenie całego kraju – bez znaczenia jest to, jaką ilość płyt zamówiono. Oprócz sprzedaży, zajmujemy się także skupem używanych płyt jumbo. Możecie Państwo także zlecić nam rozbiórkę parkingów, placów czy dróg wykonanych z płyt jumbo, czy też innych płyt drogowych. W każdej chwili służymy Państwu fachową i profesjonalną pomocą z zakresu prefabrykatów betonowych: doradzimy jakie, w jakiej ilości i w jakim stanie będą optymalne do planowanych przez Państwa inwestycji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z naszą firmą, w celu zapytań ofertowych.