Ścianki oporowe

ścianki oporoweBez prefabrykatów betonowych budownictwo stałoby się jeszcze cięższym zajęciem niż jest obecnie. Nie ma wątpliwości co do tego, że istnienie prefabrykatów betonowych w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia pracę, ponieważ przenosi jej – wcale niełatwą – część na producentów tychże prefabrykatów, którzy swoją działalnością przyczyniają się do szybszych realizacji inwestycji budowlanych. Do prefabrykatów betonowych, które mają zdecydowanie szersze zastosowanie, aniżeli tylko i wyłącznie branża budowlana sensu stricto, należą ścianki oporowe, które równie chętnie są wykorzystywane przez architektów oraz projektantów ogrodów, gdzie nierzadko znajdują one zupełnie inne zastosowanie, aniżeli to nadane im pierwotnie. Ściany oporowe, nazywane również murami oporowymi, bądź elkami betonowymi, są wykonane z betonu i występują w dwóch typach, których nazwy zawdzięczają swoim kształtom: „T” i „L”. Ich głównym zadaniem jest przenoszenie części nacisku na podłoże, co jest możliwe właśnie dzięki ich budowie i specyficznemu kształtowi.

Wykorzystuje się je często na składowiskach oraz do budowy boksów betonowych. Ich wytrzymałość i solidność są zależne od właściwości materiału, z jakiego zostały wykonane. Warto pamiętać także o tym, że niekoniecznie musimy kupować nowe ścianki oporowe. Bardzo często pojawia się możliwość zakupu używanych ścianek i warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ może ono okazać się sporo tańsze. Należy oczywiście zorientować się, jaki jest stan używanych ścianek oporowych, które chcemy kupić – przez jaki czas były eksploatowane oraz w jaki sposób, należy dokonać oceny wizualnej, a także zorientować się, z jakiego materiału są one wykonane i na tej podstawie ocenić ich przydatność do naszej inwestycji oraz względną niezawodność. Korzystając z usług naszej firmy możecie Państwo zakupić nowe, jak również używane w dobrym stanie ścianki oporowe oraz inne prefabrykaty betonowe.

ściany oporoweOferujemy Państwu nie tylko same ścianki, ale także dowóz ich na wskazane przez Państwa miejsce. Produkty dowozimy na terenie całej Polski, niezależnie od tego, w jakiej ilości zostały przez Państwa zamówione. Dodatkowo zajmujemy się również skupem używanych ścianek oporowych oraz innych prefabrykatów. Możecie Państwo również liczyć na nas w kwestiach takich jak budowa boksów ze ścianek bądź rozbiórka dróg czy parkingów zbudowanych z płyt drogowych. Wreszcie, służymy Państwu również fachową pomocą i doradztwem: udzielimy Państwu wszelkich informacji na temat oferowanych przez nas produktów, doradzimy w wyborze materiałów odpowiednich do potrzeb Państwa inwestycji, zarówno pod względem ich rodzaju, jak również rozmiarów i ilości. W celu ułatwienia wzajemnego kontaktu jesteśmy dla Państwa dostępni pod numerami telefonów oraz adresem mailowym, które zostały podane w zakładce Kontakt na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do szerszego zapoznania się z ofertą naszej firmy.