Ściany oporowe

ściany oporoweBez prefabrykatów betonowych wszelkie prace budowlane z pewnością nie postępowałyby tak sprawnie, jak obecnie, kiedy tych prefabrykatów się używa. Producenci betonowych prefabrykatów dedykowanych branży budowlanej wyświadczają ogromną przysługę budowlańcom, zdejmując z ich barków spory ciężar i pozwalając na szybsze i łatwiejsze wykonywanie ich pracy. Prefabrykaty betonowe to szeroka kategoria produktów, do której zaliczają się między innymi ściany oporowe. Podstawowym zadaniem ściany oporowej jest przeniesienie na podłoże (grunt) części siły nacisku. Są one również wykorzystywane do budowy betonowych boksów, w których pełnią rolę ścian. Kreatywność między innymi projektantów ogrodów doprowadziła do tego, że ściany oporowe są wykorzystywane również poza wąsko rozumianą branżą budowlaną i w tych alternatywnych zastosowaniach ścian oporowych nierzadko ich podstawowa, pierwotna funkcja odgrywać może rolę drugorzędną.

Często na pierwszy plan wysuwa się surowość materiału, z którego wykonane są ścianki, które stają się bazą do wymyślnych kompozycji o walorach estetycznych. Ściany oporowe są często nazywane również ściankami, murami oporowymi bądź elkami betonowymi. Tą ostatnią nazwę zawdzięczają kształtowi jednego ze swoich typów: podstawowe typy ścian oporowych to „T” i „L”, które to typy swoje nazwy wzięły właśnie od tego, jaki mają kształt. Jak większość prefabrykatów betonowych, tak również ściany oporowe możemy nabyć fabrycznie nowe bądź używane. Przewagą używanych ścianek oporowych jest bez wątpienia ich cena, która może być dużo niższa od nowych ścian oporowych. Z kolei jeżeli chodzi o wytrzymałość, jakość i solidność, z tym bywa różnie. W przypadku ścian oporowych z drugiej ręki, warto dowiedzieć się gdzie, jak długo i w jaki sposób były eksploatowane oraz jakie właściwości ma materiał, z którego zostały wykonane.

ścianki oporoweTo pozwoli nam na pewną ocenę obecnego stanu ścian oporowych oraz ich przydatności do naszej inwestycji pod względem oczekiwanej solidności. Nasza firma zajmuje się sprzedażą zarówno nowych, jak i używanych ścian oporowych oraz pozostałych prefabrykatów betonowych. Oprócz tego prowadzimy również skup używanych ścianek oporowych. Jeżeli po zakończeniu inwestycji będziecie chcieli Państwo pozbyć się zakupionych od nas materiałów, możemy je odkupić. Wszystkie zamówione u nas ściany oporowe oraz inne prefabrykaty betonowe dostarczamy pod adres wskazany przez klienta, niezależnie od tego, jaki jest to punkt na mapie Polski oraz jaka jest ilość zamówionych towarów. Zajmujemy się również rozbiórką placów, dróg wybudowanych z płyt drogowych i jumbo oraz budową boksów betonowych ze ścian oporowych. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby porady zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – niezbędne dane znajdują się na naszej stronie w osobnej zakładce. Możecie Państwo liczyć na fachową pomoc naszych pracowników oraz wysokiej jakości towary.